FL Akademi Söyleşileri: Yeni Normalde Müziğin Yeri – Kaan Bıyıkoğlu (FL’94)

Afişin PDF hali için tıklayın.

Yayının video kaydı için tıklayın.

3 Temmuz 2020 saat 20:45’de çevrimiçi canlı yayında öğrencilerimiz soracak, FL’93 mezunumuz Egemen Yılmaz’ın söyleşisinde FL’94 mezunumuz Kaan Bıyıkoğlu cevaplayacak. Yayının ayrıntıları afişte.

KAAN BIYIKOĞLU: Caz müziği ile Ankara Fen Lisesinde öğrenci olduğu yıllarda ilgilenen Kaan Bıyıkoğlu ODTÜ’de öğrenimi sırasında Prof. Semra Kartal ile piyano çalıştı ve bir yandan da Tuna Ötenel, Yıldız İbrahimova, Yahya Dai ve Kürşat And gibi Türk cazının önde gelen isimleriyle sahne aldı.

Sonrasında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Mehmet Okonşar’ın öğrencisi olarak klasik piyano alanında yüksek lisans yaptı ve 2006 yılında caz çalışmaları için Hollanda’ya taşındı.

Rotterdam Konservatuvarında Kris Goessens ve Rob van Bavel ile caz piyano ve armoni, Ilja Reijngoud ile kompozisyon ve orkestrasyon çalıştı. Barry Harris, Charlie Haden, Peter Erskine, Jason Moran, Miguel Zenon, Antonio Farao, Baptiste Trotignon, Luis Perdomo, Dado Morani ve Misha Alperin’in atölyelerine katıldı.

Hollanda, Belçika ve Almanya’da çeşitli festival, konser, radyo ve televizyon yayınları ve albüm kayıtlarında yer aldı.

2013 yılında Türkiye’ye döndükten sonra bir süre Hacettepe Üniversitesi Caz Anasanat Dalında piyano ve armoni dersleri veren Kaan Bıyıkoğlu halen İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezinde doktora çalışmaları yapmaktadır.