FL Akademi Söyleşileri: Sizin için Sizlerle

Afişin PDF hali için tıklayın.

Yayına bağlanmak için tıklayın.

27 Mayıs 2020 saat 20:45’de çevrimiçi canlı yayında öğrencilerimiz soracak, AFLD ve AFLİVA yönetim kurulu başkanlarımız FL’92 mezunu Olcay Tatar Kartaloğlu ve FL’68 mezunu Mehmet Ragıp Atademir cevaplayacak. Yayının ayrıntıları afişte.

OLCAY TATAR KARTALOĞLU: Gazi Anadolu Lisesi ‘89, AFL ‘92 mezunudur. Birinci olarak girdiği Hacettepe Tıp Fakültesinden (İngilizce) 1998’de mezun oldu. 

Göz Hastalıkları ihtisasından sonra 2002-2013 yılları arasında Almanya Tübingen Üniversitesi Göz Hastalıkları Kliniğinde öğretim üyesi olarak çalıştı, doktora ve retina-vitreoretinal cerrahi üst ihtisası yaptı, doçentlik ünvanını aldı. 

Kasım 2013’ten bu yana Hacettepe Üniversitesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

2016 yılından bu yana onurla Ankara Fen Liseliler Derneği Başkanlığını yapmaktadır.

MEHMET RAGIP ATADEMİR: Fen Lisesinden mezuniyetini takiben ODTÜ Fizik Bölümüne girdi. 1968-69 yıllarında orada pek ders yapılamadığından yüksek tahsiline devam kararı ve aldığı devlet bursuyla Etibank (bugünkü Etimaden) tarafından İngiltere’ye gönderilmiştir.

İngiltere’de UCL’den kimya mühendisliği diplomasını aldıktan sonra ICL’de cevher hazırlama üzerine doktora yapmıştır. Yurda dönüşünde çalışmaya başladığı Etibank’tan 1983’de ayrılmış, 1995’e kadar değişik özel sektör kuruluşlarında çalışmaya devam etmiştir.

1995’den beri (ve artık çocuklarıyla) kendi şirketini yönetmekte, asıl uzmanı olduğu sıvı ve gazların arıtılmasında mineral tozları ve topraklarının kullanılması hususunda temsilcilik, ticaret, proje ve danışmanlık hizmetleriyle uğraşmaktadır.

2018’de AFLİVA yönetim kuruluna ve arkadaşlarının teveccühüyle başkanlığa seçilmiştir, halen bu görevini sürdürmektedir.