FL Akademi Söyleşileri: Neden Artık Fotoğraf Çekmiyorum

Afişin PDF hali için tıklayın.

Söyleşinin video kaydı için tıklayın.

22 Mayıs 2020 saat 20:45’de çevrimiçi canlı yayında öğrencilerimiz soracak, FL’70 mezunumuz Mehmet Ömür cevaplayacak. Yayının ayrıntıları afişte.

MEHMET ÖMÜR: Hekim ve Fotoğraf Sanatçısı. Orta eğitiminin ilk  bölümünü Saint Joseph’te tamamladıktan sonra Ankara Fen Lisesine geçen AFL tarihindeki 5 Saint Joseph’liden biridir. Orta eğitimde aldığı bu birbirinden çok faklı iki eğitimin etkilerini tüm yaşamı boyunca hissetmiştir.

1970 yılında Ankara Fen Lisesi’nin dördüncü dönem mezunu olarak mezun olan Mehmet Ömür, 1977 yılında AÜ Tıp Fakültesini bitirmiştir. Daha sonra Bursa Uludağ üniversitesinde KBB uzmanlığını almış, Paris Üniversitesi ve Gustave Roussy kanser merkezinde Baş-Boyun Kanser masteri yapmıştır.

1984 yılında Türkiye’ye döndükten sonra Okmeydanı hastanesinde çalışmış, Haseki hastanesi, 100 Yıl Üniversitesi ve Amerikan hastanelerinin KBB bölüm şefliklerini yapmıştır. Ardından 2017’de emekli olana kadar kendi kliniğinde özel hekimlik yapmıştır.

Yoğun bir meslek yaşamından sonra emeklilik döneminde hobilerinden yola çıkarak yaşamını güzelleştirmeye çalışmaktadır. Güzel sanatların değişik alanlarına dokunmaya çalışmakta, fotoğrafla, yeme-içme ve şarap kültürüyle, çağdaş sanat tarihiyle ve plastik sanatlarla ilgilenmeye gayret etmektedir. Bir  AFL gönüllüsüdür ve  Ankara Fen Lisesi’nin var olduğu her yerde olmaya özen göstermektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.