FL Akademi Söyleşileri: Kontrollü Ortam ve Yüksek Teknoloji ile Hassas Tarım Uygulamaları – Okan Alper

Afişin PDF hali için tıklayın.

17 Şubat 2021 saat 20:00’de FL’91 mezunumuz Okan Alper, Murat Yiğit Baş’ın (FL’2022) sunumuyla çevrimiçi toplantıda bizlerle olacak.

Söyleşiye buradan erişebilirsiniz.

OKAN ALPER: Okan Alper 20 yılı aşkın bir süredir ölçeklenebilir ve güvenilir sistemler geliştirmektedir. Oracle genel merkezinde yeni bir ürün gamı geliştiren ufak bir ekibin parçası olarak kariyerine başlamış ve daha sonra bu ürünler Fortune 100’deki önemli şirketler tarafından kullanılmıştır. Oracle’da ayrıca dünyanın değişik yerlerindeki telekomünikasyon şirketleri tarafından kullanılan sistemler geliştirmiştir.

Oracle sonrasında Yahoo’ya geçmiş ve o dönemde dünyanın en çok ziyaret edilen sayfası olan yahoo.com ve yine dünyanın en popüler kişisel portalı olan my.yahoo.com ürünlerinin teknik mimarı olarak çalışmıştır. Yahoo sonrasında Türkiye özlemi ile ülkesine dönmüş ve Turkcell şirketinde Internet ve Komüniteler bölümünün direktörü olarak görev yapmış ve bu görev kapsamında ekibiyle birçok yeni servis, portal, mobil uygulama, Turkcell markalı cihazlar ve altyapı elementlerini hayata geçirmiştir.

2010 yılında Turkcell’den ayrılarak Urla’ya taşınmış ve burada kurduğu şirketiyle Silikon Vadisi ve Avrupa’daki teknoloji şirketlerine çok yüksek yoğunlukta kullanıcısı olan ve güvenilir servisler geliştirmiştir. Okan Alper, 2018’den beri kurmuş olduğu Urla Dijital Tarım şirketinde çalışmaktadır.