FL Akademi Söyleşileri: Internet’in İcadından Bu Yana Bilgi Güvenliği – Nuri Dağdeviren

Afişin PDF hali için tıklayın.

22 Ocak 2021 saat 20:00’de FL’79 mezunumuz Nuri Dağdeviren, Helin Sude Ağaçhanlı’nın sunumuyla bizlerle birlikte olacak.

Söyleşiye buradan erişebilirsiniz.

NURİ DAĞDEVİREN: 30 yılı aşkın bir süredir teknoloji endüstrisinde çalışmaktadır. Güncel görevi Microchip Technology şirketinde Bilgi Güvenliği ürünlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısıdır.

Kariyerine 1987 senesinde Bell Labs’de başlamış ve kariyerinin ilk yıllarında ArGe odaklı çalışmıştır. Zaman içinde sorumluluklarını genişleterek strateji, satış ve pazarlama sorumluluklarını da üstlenmiştir. Bu görevler sürecinde Avrupa, Asya ve ABD’de çalışmıştır.

Kişisel tecrübe ve uzmanlık alanı sensör ve iletişim sistemleridir. Bu konularda 20’den fazla patent almış ve 1991 yılında 56K modemlerinin icat ve geliştirilmesindeki katkılarına karşılık Bell Labs Fellow ödülüne layık görülmüştür.

Ankara Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü mezunudur. Bell Labs’de endüstriyel kariyerine başlamadan önce, Nuri Teorik Fizik üzerine doktorasını M.I.T’de yapmış ve Caltech’de araştırmacı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.