FL Akademi Söyleşileri: İklim Değişikliği Mücadelesinde AFL

Afişin PDF hali için tıklayın.

Söyleşinin video kaydı için tıklayın

8 Mayıs 2020 saat 20:30’da çevrimiçi canlı yayında öğrencilerimiz soracak, FL’67 mezunumuz Yaşar Atacık cevaplayacak. Yayının ayrıntıları afişte.

YAŞAR ATACIK: Ankara Fen Lisesinin ilk mezunlarındır. 1971 yılında ODTÜ Matematik bölümünü bitirdi. Daha sonra Amerika’da Philadelphia şehrinde, University of Pennsylvania, Wharton School’da yöneylem araştırması konusunda master ve doktora yaptı.

1977 yılında Türkiye’ye döndükten sonra Tübitak Marmara Araştırma Merkezinde çalıştı, Adana’da Çukurova Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinin kurulmasında görev aldı. 1983 yılında Adana’da, Sabancı Grubu şirketlerinden Sasa’da çalışmaya başladı. 2000-2010 arasında Sabancı Holding Kimya Grubunda direktör olarak bulundu. Sasa, DupontSA ve çeşitli şirketlerin yönetim kurullarında görev aldı.

Emeklilik sonrası yönetim danışmanlığı yaptı. Son yıllarda ise, daha çok, kurucusu olduğu Ayakizi ve Sürdürülebilirlik Derneği ve Rotary İstanbul Bölgesinde çevre proje çalışmalarını sürdürmekte; iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konusunun öneminin anlaşılması için çalışmaktadır.

Profesör Şermin Atacık ile evli olan Yaşar Atacık’ın, iki oğlu ve iki torunu bulunmakta. Yaşar Atacık, ayrıca Uluslararası ESRAG- Çevresel Sürdürülebilirlik Rotary Eylem Grubu yönetim kurulu üyesidir.