FL Akademi Söyleşileri: Gönüllülüğe Geç Kalmamak

Afişin PDF hali için tıklayın.

24 Nisan 2020 saat 20:00’de çevrimiçi canlı yayında öğrencilerimiz soracak, FL’68 mezunumuz Sülün Falay cevaplayacak. Yayının ayrıntıları afişte.

SÜLÜN FALAY: 1951 yılında Karşıyaka’da doğdu. AFL (1968), ODTÜ Kimya Mühendisliği (1974) ve A.İ.T.İ.A İşletme Yönetimi Enstitüsünde (1976) tamamladığı eğitimleri sonrasında, iş yaşamının tümünü İstanbul’da tek bir müteahhitlik firmasında proje yöneticisi olarak tamamladı, 2000 yılında emekli oldu.

1993 yılında başladığı gönüllü çalışmalar arasında İstanbul Beyaz Nokta Derneği, Yöret Vakfı, Tarih Vakfı gibi kurumlarda Y.K üyeliği, STK ların ortaklaşa gerçekleştirdiği sempozyumlar ile Habitat 2 konferanslarının organizasyonlarında aktif görev almak, AFLD, AFLİVA, AFLİBİ, AFLON üyelikleri sayılabilir. 2011 yılından itibaren İZMİR-Karşıyaka’ya taşınmıştır; burada gönüllülük faaliyeti olarak, “yerel siyaset konularında” çalışmayı tercih etmiştir. Daha sonraki yaşamını, AFL mezunlarının kurmuş olduğu, Seferihisar’daki Üçüncübahar Kooperatifinde sürdürmeyi hedeflemektedir.