FL Akademi Söyleşileri: AFL’den ASELSAN’a Uzanan Yenilikçi Proje Geliştirme Kültürü

Afişin PDF hali için tıklayın.

Yayının video kaydı için tıklayın.

6 Haziran 2020 saat 20:45’de çevrimiçi canlı yayında öğrencilerimiz soracak, FL’2006 mezunumuz Yılmaz Eren Bölükbaşı cevaplayacak. Yayının ayrıntıları afişte.

YILMAZ EREN BÖLÜKBAŞI: 1989 yılında Yozgat’ta doğdu. 2003 yılında Ankara Fen Lisesi’ni kazandı. 2005 yılında TÜBİTAK Liselerarası Proje Yarışması’da Matematik dalında birincilik, Bulgaristan’daki Balkan yarışmasında ikincilik ödülü elde etti. TÜBİTAK tarafından 2006 yılında Massachusetts Institute of Technology’deki yaz kampına gönderilerek Nükleer Enerji Mühendisliği alanında bir proje tamamladı.

Lisede şiir okuma ve hitabet yarışmalarında okulumuzu temsil etti. Sonrasında Yeditepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde kapsamlı başarı burslu olarak akademik hayatını sürdürdü. Okul bittiğinde savunma sanayi sektöründe çalışmak istediği için Ankara’ya dönüş yaptı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmaları devam ederken, ASELSAN Radar ve Elektronik Harp Sistemleri Sektör Başkanlığı, Elektronik Donanım Tasarım Direktörlüğünde çalışmaya başladı. 2019 yılındaki çalışmaları ile ekip halinde ASELSAN Ödülleri Süreç İyileştirme Kategorisi’nde 2 dalda adaylığa layık görüldü.

Halen ASELSAN’da elektronik mühendisi olarak görev yapmakta ve ASELSAN Akademi üzerinden akademik çalışmalarına devam etmektedir.