FL Akademi Söyleşileri: ABD’de ve Türkiye’de Girişimcilik Hikayesi – İlhan Bağören

Afişin PDF hali için tıklayın.

13 Ocak 2021 saat 20:00’de FL’75 mezunumuz İlhan Bağören, öğrencimiz Yaren Güney’in (FL’2024) sunumuyla bizlerle birlikte olacak.

Söyleşinin kaydına buradan erişebilirsiniz.

İLHAN BAĞÖREN: 40 yılı aşkın süredir içinde yer aldığı bilişim sektöründe Teknim, Petaş, Netaş ve Alcatel gibi özgün ürün geliştiren firmalarda başladığı çalışma hayatını, 1988 yılında iki Türk arkadaşı ile ABD’de başlattıkları NewNet adlı yazılım firmasının kurucu ortağı olarak sürdürmüş, haberleşme ağlarının işaretleşme sistemlerinde global lider olan firmanın 1997’de bir NASDAQ firması tarafından satın alınması sonrası, yine ABD’de 2000 yılında kurucularından olduğu Telenity’nin Telsoft adlı Türk firmasını satın alarak faaliyetlerini İstanbul’a taşımasıyla Türkiye’ye dönmüş, hali hazırda firmanın CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesinin ve Yazılım ve Bilişim Komitesinde görev aldığı Hizmet İhracatçıları Birliğinin kurucuları arasında yer almıştır. BİED ve YASAD’da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Ankara Fen Lisesi 1975 mezunudur. 1979 ve 1983 yıllarında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden BS ve MS diploması alan olan İlhan Bağören’in, 4 patenti vardır.