FL Akademi Söyleşileri: Avukatlık Mesleğinin Bilinmeyen Yönleri – Mustafa Güneş

PDF dosyası.

16 Haziran 2021 saat 20:30’da FL’87 mezunumuz Mustafa Güneş, mezunumuz Gürem Ulusoy ‘un (FL’2018) sunumuyla bizlerle birlikte olacak.

Söyleşinin kaydına buradan erişebilirsiniz.

MUSTAFA GÜNEŞ: MGC Legal Hukuk Bürosunun Yönetici Ortağı olarak görev yapan Av. Mustafa Güneş; mesleki faaliyetlerini ağırlıklı olarak Uluslararası Tahkim, Gayrimenkul Hukuku ve Proje Finansmanı alanlarında yürütmektedir. Bunlar dışında FINTECH Hukuku ve Kripto Varlıklar ile ilgili çalışmaları da bulunmaktadır.

AFL ‘87 mezunu olup, önce Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme okumuş, daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

MGC Legal’deki görevinin yanı sıra;

  • Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ABD’da, ve
  • İTÜ Mimarlık Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ABD’da Gayrimenkul Hukuku dersleri vermenin yanı sıra;
  • İstanbul Üniversitesi Kentsel Dönüşüm Sertifika Programı’nda, ve
  • Özyeğin Üniversitesi (AAREC) Gayrimenkul Geliştirme Merkezinde seminerler vermektedir.

Mesleğini İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat olarak sürdüren Av. Mustafa Güneş, TÜSİAD Üyeliğinin yanı sıra; Galatasaray Spor Kulübü üyeliği ve GSYİAD İdari Kurul üyesidir. Yaşayan Hukuk Derneği (YHD) Yönetim Kurulu Başkanı, Sürdürülebilir Kentsel Kalkınma Derneği (SUDA) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi (GGY) Derneği ile Adaletin Yapı Taşı Avukatlar Derneği (AYTAD) üyesi olarak çeşitli sivil topum kuruluşlarında faaliyetler yürütmektedir.

Andersen Global ile MGC Legal arasında 2021 yılında imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde dünya ölçeğinde 125 ülke ve 265 lokasyonda hizmet veren güçlü bir ağın üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.