Fen Lisesi Deniz (Resif) Akvaryumu Projesi

Sevgili Özgür Güven FL 92’nin fikir ve proje önderliğinde, Ankara Fen Lisesi’ne, 200 x 60 x 60 (cm) boyutlarında içinde bolca canlı mercanların, anemonların, karideslerin, bilumum omurgalı ve omurgasız canlıların yanında cerrah balıkları, tang balıkları, soytarı balıkları, kelebek balıkları, denizatları v.b. içeren, yaşayan güzel bir resif akvaryumu kurmayı istiyoruz.  Projeyle ilgili dokümana ulaşmak için burayı tıklayın (PDF 5.3 MB).

Ayrıntılar…

Okulumuz adına bu projeden beklediğimiz 3 temel fayda var:

1. Giriş holde muhteşem görünümlü estetik bir obje olması,

2. Fen Lisesi öğrencilerinden meraklı ve elbette gönüllülerin bakım sorumluluğunu üstlendiği, dönemden döneme emanet edilerek süregelen bir gelenek haline gelmesi,

3. Öğrencilerin akvaryum üzerinde kimya, biyoloji, fizik, elektronik ve yazılım alanlarında uygulamalı projeler yapması.

Akvaryumun kurulabileceği yerler akvaryumu kuracak olan firma ile ve ek binalar projesi mimarı Can Çinici ile çalışarak belirlenecektir. Sağlıklı bir resif akvaryumu sisteminin kurulması 25-30 bin TL bütçe gerektiriyor. Ankara Fen Liseliler Derneği olarak mezunlarımızın bağış ve katkılarıyla bu projeyi hayata geçirmek ve yenilenmiş olan okulumuza hediye etmek istiyoruz. 

Bu amaçla desteğinize ihtiyacımız var.

Sevgilerimizle,

AFLD

Katkıda bulunmak isteyenler için hesap numarası bilgileri…

Alıcı: Ankara Fen Liseliler Derneği

T. İş Bankası, Başkent Şubesi, Ankara

Hesap No: 4299 214968

IBAN: TR87 0006 4000 0014 2990 2149 68

NOT: EFT veya havale yaparken açıklama kısmına “AKVARYUM PROJESİ BAĞIŞ” yazmayı unutmayınız.